ЈП „Македонски шуми“ ја ублажува забраната за движење во шуми, само со однапред добиена дозвола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Поради намалениот број на пожари и врнежите од пред неколку дена кои ја подобрија состојбата, од денеска ЈП „Македонски шуми“ ја ублажува мерката за забрана за движење во шуми – само со однапред добиена дозвола, изјави на денешната прес-конференција директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов.

Правните и физички лица кои имаат потреба да се движат во природа, од денеска со однапред добиена дозвола ќе може да го направат тоа.

„Ова се однесува и на планинарите и на параглајдеристите, кои што ги користат планините за своите активности“, посочи Ангелов.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи