Денеска во Црна Гора се одржува десетти по ред натпревар во лежење

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во црногорското етно-село „Монтенегро“, оддалечено 34 километри од Никшиќ, и оваа година се организира натпревар во лежење „Мрзлива Олимпијада“.

Според организаторите, овој јубилеен, десетти по ред, натпревар ќе се одржи денеска.

Првата награда изнесува 300 евра.

Правилата се: Уживање, спиење, читање книги, јадење, пиење, се е дозволено освен станување, се наведува во известувањето објавено на Фејсбук.

„Олимпијците“ треба да го соборат рекордот поставен на минатогодишното натпреварување, кое изнесуваше 48,5 часа лежење.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи