На ГП Табановце се чека 30 минути, краток прекин на патниот правец Кичево-Охрид

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На граничниот премин Табановце утринава за излез од земјава се чека околу 30 минути, додека на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Оттаму за денеска најавуваат краток прекин на сообраќајот на делницата Пресека-Врбјани на патниот правец Кичево-Охрид во периодот од 11.30 до 14.30 часот, во период од 15-20 минути поради изведување градежни работи на пат (минирање).

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива непречено.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи