Mалолетен велосипедист од с. Црнилиште со тешки повреди пренесен на болница откако бил удрен од автомобил

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 19.08.2021 во 18.10 часот на пат во с.Црнилиште, прилепско, патничко возило „рено меган“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Б.(48) од Скопје удрило во малолетен велосипедист од с.Црнилиште. По незгодата велосипедистот е пренесен во Градска болница –Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на лице место извршила увидна екипа на полициска станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи