ВИДЕО – Дел од настапот на „X Squared Dance Collective“ на „Цело е кога се има 30“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На вчерашното отворање на мултимедијалниот фестивал „Цело е кога се има 30“ во Прилеп настапија „X Squared Dance Collective“, со танцовата претстава „Парадоксот на Диоген“, работена по мотивите на истоимената драма на Томе Арсовски, а прилагодена на музика на Тодор Скаловски.. Еве дел од атмосферата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи