ВИДЕО – Славе Петрески кандидат за градоначалник на Прилеп на движењето ЛДП-ДОМ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денеска во Прилеп движењето на центарот ЛДП-ДОМ го промовираше својот кандидат за градоначалник, прилепскиот стопанственик Славе Петрески, поранешен директор на ЈП за ПУП.

„Видов кои се проблемите на граѓаните и тоа ме мотивира да прифатам да бидам кандидат за градоначалник. Имаме време за припремање на програмата, имаме време докажување пред граѓаните, за идеите наши, за економијата, за напредок во смисла на проблемите кои ги имаат граѓаните, нерешени прашања поставени до собранието, до неусогласување на проектите на генералниот урбанистички план и деталниот урбанистички план, сите тие проблеми ги чувствуваат граѓаните. Ако ги решиме тие проблеми ќе биде се подобро и за граѓаните и за градот и за економијата“, истакна Петрески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи