Во сите градови во Македонија има активни случаи на корона

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во моментов во Македонија нема град без ниту еден активен случај на коронавирус, според епидемиолошките анализи.

Согласно последните информации, најмногу активни случаи има во Скопје (3.693), Тетово (1.855) и Гостивар (1.513).

Досега во земјата се направени вкупно 1.108.429 тестирања.

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица од почетокот на епидемијата изнесува 168.872, бројката на оздравени пациенти е 152.098, на починати е 5.668, а бројот на активни случаи изнесува 11.106.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи