Тешко повреден 36 годишен прилепчанец кој излетал со автомобилот од коловоз

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 23.08.2021 на регионалниот пат за Демир Хисар, кај место викано „Мраморица“, патничко моторно возило „хјундаи” со тетовски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(36) од Прилеп, излетало од коловозот.

Во незгодата возачот и сопатникот П.А(22) од од Штип се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Демир Хисар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи