Колку младите се запознати со Законот за младински додаток?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Коалицијата на младински организации СЕГА го спроведува ова истражување со цел да се испитаат знаењата и ставовите на младите на возраст од 18 – 29 години во однос на познавањето на Законот за младински додаток.

Прашалникот е дел од Националната кампања „Право на младински додаток – Информирај се за твоите работнички права“ и истата ќе се спроведува во период од 12 август до 31 декември 2021 година, која што ја спроведува Коалиција на младински организации СЕГА со нејзините партнери Bintern, Младински Совет Прилеп, НЕЦИ НМК и ОЖО – Свети Николе, како и поддржувачите од Бизнис Конфедерација на Македонија, Конфедерација на слободни синдикати и ИНФО КОМПАС.

Линк од прашалникот:

https://www.surveymonkey.com/r/GTHQ68P

#coalitionsega#законзамладинскидодаток#правонамладинскидодаток#Youth#Млади#bkm#KCC#infokompas #msp #bintern #necinmk #ozo

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи