Лајонс и Лео Клуб Прилеп со донација за петчлено семејство на кое му изгоре куќата во пожар

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Членовите на Лајонс и Лео Клуб донираа облека и потрепштини на 5члено семејство на кое неодамна во пожар им изгоре куќата.

Донацијата вклучува облека, обувки, јоргани, перници, постелнина, комплетен училишен прибор и се останато што е потребно за во училиште за најголемото 12 годишно дете.

Донацијата беше финансиски обезбедена од лични средства на членовите од Лајонс клубовите. Еден мал дел од донираните работи, беше подарено од добри луѓе и пријатели.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи