Нова локација за еко-акцијата во Прилеп во организација на Еко свест Прилеп и Trash Tour


TrashTour со организирана еко акција и во Прилеп. Првично акцијата беше закажана за излетничкото место Шаторов Камен, но заради тешка пристапност, локацијата е променета.

Нова локација и време: Четврток во 17 часот на Топташ, кај целта на даунхил патеката.

Организаторите ќе бидат помогнати од нашите прилепчани од Еко Свест Прилеп.

„Внимание, Прилепчани! TrashTour доаѓа и во вашиот град! Кога никој не презема акција, тука сме ние. Бидете и ВИЕ, а мотивирајте ги и другарите и другарките!

Овој пат наши партнери се Еко Свест Прилеп што значи акцијата ќе биде помоќна и ќе има повеќе дружење.

Четврток во 17 часот на Топташ, кај целта на даунхил патеката. Не доцнете.

Како и секогаш, ние носиме опрема за чистење (ракавици, ќеси, метли, гребла…) и музика, а вие понесете друштво и желба за промена! Не барајте човек за пример, бидете примерот!

Настанот е организиран во рамки на проектот „ЕКО ТУРНЕЈА Македонија – Не за ѓубре, да за акција“, финансиран од Фондацијата Отворено Општество Македонија“, стои во објавата за настанот на Фејсбук.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи