19 лица се наоѓаат на болничко лекување од корона во Прилеп – 6 на кислородна поддршка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 15 до 22 август 2021 година, во општина Прилеп имало 61 нов случај на Ковид-19, додека од последици на коронавирусот починало едно лице.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 142. На болничко лекување се наоѓаат 19 лица, од кои 6 на кислородна поддршка.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.497, а од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 428 лицa.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи