ВИДЕО – Погледнете дел од прекрасната „Вариете-вечер“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Синоќа на летната сцена на Домот за култура Марко Цепенков во Прилеп се одржа „Вариете вечер“ во рамки на фестивалот „Цело е кога се има 30“, на која беа реинтерпретирани 20 песни од титаните на македонската поезија: Блаже Конески, Коста Рацин, Константин Миладинов, Ацо Караманов, Петре М. Андреевски, Богомил Ѓузел, Гане Тодороски, Славко Јанески и други. Рецитирањето на песните беше поддржано со музика.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи