Објавен трејлерот oд документарниот филм за Шумахер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Седумкратниот шампион во формула 1, Михаел Шумахер ќе добие свој документарец на Нетфликс, јавува Мондо.

Со ова, познатиот возач ненадејно ќе се појави пред јавноста, осум години по тешката несреќа што ја доживеа додека беше на скијање.

Поглeднете го трејлерот за филмот што ќе можете да го следите од 15-ти септември.

Годинава се навршуваат 30-години од дебито на Шумахер во „Најбрзиот циркус“ во 1991 година.

„Нетфликс“ објави дека ќе дознаеме многу непознати детали во филмот и дека членовите на семејството, сопругата Корина и децата Џина и Мик ќе зборуваат за нив.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи