Официјално: Горан Сугарески е кандидат за градоначалник на Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


По извршените анализи и теренски испитувања во партијата, ИО на СДСМ одреди нови 16 кандидати за градоначалници, информира генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Според објавеното, СДСМ на локалните избори ќе „трча“ во Прилеп со Горан Сугарески, во Свети Николе со актуелниот градоначалник Сашо Велковски, во Карпош со Душко Весковски, во Аеродром со пратеникот Александар Филиповски, во Тетово со Хемдије Елезовиќ, во Сопиште со Сашо Стојановски, во Чешиново-Облешево со Горан Крстев, во Велес со пратеникот Ненад Коциќ.

Вкупно се објавени 50 имиња на кандидати за градоначалници, плус Петре Шилегов како кандидат за градоначалник на Скопје.

Останатите 30 кандидати кои веќе официјално се познати, СДСМ ги објави на 13 јули, меѓу кои, повеќето се актуелни градоначалници.

„Сите овие кандидати се убедливи фаворити на локалните избори“, вели Николовски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи