Почина Милан Лане Гутовиќ, познатиот омилен директор Шојиќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Познатиот српски актер Милан Лане Гутовиќ почина на 75 годишна возраст.

Веста за неговата смрт ја потврдил неговиот син. Лане пред повеќе од една недела бил примен на ВМА поради проблеми со дишењето кога бил тестиран на коронавирус со негативен резултат.

Неговата здравствена состојба нагло се влошила, по што актерот бил приклучен на респиратор.

Тој беше еден од најомилените српски актери во последните 40 години.

Својата популарност ја стекна по познатата улога на директорот Среќко Шојиќ во серијалот филмски комедии „Тесна кожа“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи