СВР Битола: Казнети 15 возачи без возачка дозвола, 22 за брзо возење, 4 за возење под дејство на алкохол

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 24.08.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот.

Притоа било констатирано дека 22 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 15 возачи управувале возило без возачка дозвола, 2 возила биле со измината регистрација, 4 возачи управувале возило под дејство на алкохол и биле исклучени од сообраќај.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи