Филипче: Држиме среќа, срцето на нашата сограѓанка чука во градите на човек кој добива втора шанса за живот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Срцето на нашата хумана сограѓанка продолжи да чука во градите на човек кој добива втора шанса за живот, напиша министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил по завршената трансплантација на срце од починат донор извршена денеска.

„Срцето на нашата хумана сограѓанка продолжи да чука во градите на човек кој добива втора шанса за живо. Органодарителството е највисок акт на хуманост. Држиме среќа телото да го прифати новиот орган“, напиша Филипче.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи