Гужва на ГП Табановце, се чека 1 час

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час, соопшти АМСМ.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи