До вчера 3910 граѓани направиле увид во Избирачкиот список

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во тек е постапката за јавен увид во Избирачкиот список и истата ќе трае до 9 септември 2021 година, информираат од Државната изборна комисија.

„Заклучно со вчерашниот ден вкупно 3910 лица се провериле во Избирачкиот список, поднесени се 9 барања за запишување во Избирачкиот список, 12 барања за бришење на податоците од Избирачкиот список и 3 барања за измена на податоците во Избирачкиот список“, се наведува во соопштението од ДИК.

До Државната изборна комисија, на е-маил адресата upisis@sec.mk се поднесени вкупно 14 барања.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи