Почина Ирена Богдановска од Крушево која беше во кома по убод од инсект

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Младата крушевчанка Ирена Богданоска за која Крушево па и сета македонска јавност се бореше да обезбеди пари за лекување, починала завчера. Веста ја соопшти нејзиниот татко Ѓоко Костоски.

Богдановска пред смртта се лекуваше во приватна болница, а причина за комата во која западна бил убод од инесект. Пред две недели нејзините блиски побара донации за да може да го платат лекувањето, но сега соопштуваат дека Ирена ја изгубила најважната битка.

„Почитувани роднини драги пријатели во овие тажни и тешки моменти чувствувам потреба да се заблагодарам на сите здраствени работници и на целиот народ кој се солидаризираше со нас во најтешките моменти на моите крушевчани, но за жал и покрај сите напори мојата ќерка Ирена ја загуби битката“, објави вчера Костоски.

Богданоска трета недела беше во кома и се бореше за живот по убодот од инсект. За жал не успеа.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи