Променливо облачно и посвежо време, невреме во делови од Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде малку посвежо особено во северните делови. Уште од претпладне ќе преовладува променливо облачно време со изолирана појава на повремен пороен дожд со грмежи, краткотрајно и како невреме со засилен ветер, и појава на град. Во западните делови ќе дува засилен ветер од западен до југозападен правец. УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од

УХМР со актуелно предупредување:

Денес ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи, понекаде со услови за невреме со засилен ветер и појава на град. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен и западен правец.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи