ЦЈЗ, болницата и неколку населби во Прилеп утре наутро ќе останат без електрична енергија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Екипите на Електродистрибуција ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа. Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, во текот на утрешниот ден од 06 до 07 часот без снабдување ќе останат населбите:

„Населба Марино маало, населба Рид, населба Сарика, како и градската болница Борка Талески и Центарот за јавно здравје“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи