Ќе се разгледа можноста македонските државјани да прават ПЦР тест на граница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Македонските државјани кои ќе се затекнат на граница од први септември натаму, а не се вацинирани или немаат ПЦР – тест ќе мора да одат во седумдневна изолација, но властите најавуваат дека би можело повторно да се разгледа оваа мерка.

Министерот за здравство денеска најави дека ќе се размисли за тоа дали може вакви тестови да се прават на самата граница при влез во државата.

Одговарајќи на новинарско прашање, тој рече дека за ова министерството ќе излезе со дополнителен став.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи