Во Свето Благовештение во Прилеп ракоположени еден ѓакон и двајца певци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денес во црквата Свето Благовештение во Прилеп Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот г. Петар, благоволи да ги ракопроизведе во чин чтец: богословот Кирил Ржаникоски и Александар Бошкоски, а теологот Емилијан Зелнички, да го ракоположи во чин ѓакон. На многаја лета.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи