Билјана Проеска кандидат за градоначалник на Крушево од ВМРО-ДПМНЕ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска на прес-конференција објави нови кандидати за градоначалници на претстојните избори. Станува збор за 10 кандидати.

Јован Тозиовски – Ресен

Билјана Проеска – Крушево

Николчо Стојменовски – Делчево

Борче Спасовски – Ранковце

Ѓорѓе Божинов – Ново Село

Славе Андонов – Василево

Саше Силјановски – Дебрца

Митко Јанчев – Кавадарци

Борчо Коцев – Зрновци

Тодорчо Николовски – Кратово

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи