Недостаток на вода во Св. Митрани, Пресил и Мало Бучин

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Заради дефект недостаток на вода ќе имаат домаќинствата од населените места Св. Митрани, Пресил и Мало Бучин.

ЈП „Комуна“ Крушево е на терен и работи на брзо разрешување на дефектот и рестартирање на редовното водоснабдување.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи