Повисоки цени на горивата од полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која со зголемуваат цените на горивата за половина, односно за еден денар.

Со тоа малопродажната цена на Еуросупер 95 се зголемува за половина денар и ќе изнесува 71 денари/литар.

Еуросупер и Еуродизел горивата поскапуваат за еден денар, па така малопродажните цени соодветно ќе изнесуваат 73, односно 62.5 денари/литар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи