Пожар кај „Топташ“, опожарена е сува трева, дрвја, една шупа и лозје

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 29.08.2021 во Полициската станица Прилеп, од Територијалната противпожарна единица Прилеп било пријавено дека околу 15.00 часот на место викано „Топташ“ настанал пожар, при што била опожарена сува трева, шупа, дрва и една ѕидана помошна просторија, сопственост на З.А.(53) од Прилеп. Исто така, делумно биле зафатени и оштетени околу 70 лози, сопственост на П.П., како и две дрвени бандери, сопственост на АД ЕВН. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а увид извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи