Полицијата од сообраќај „исклучила“ пијан пешак со 4,33 промили алкохол во крвта

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во Прњавор во општината Шабац, како што пренесуваат локалните медиуми приведен е пешак, кај кого со алко тест му било откриено дека има 4,33 промили алкохол во крвта.

Полициската станица на тој град објавила дека полицијата во Прњавор, при редовна работа и задачи, го легитимирала пешакот која се движел по патот и оставал впечаток дека е под дејство на алкохол.

Откако му биле измерени 4,33 промили алкохол во крвта пешакот бил задржан во полициската станица, до отрезнување.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи