Прилепчанец ја потпалил сувата трева во кругот на Тутунски комбинат

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 29.08.2021 во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во кругот на Тутунски комбинат АД Прилеп на ул. „Прилепски бранители“ едно лице ја потпалило сувата трева, при што настанал пожар. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, увид извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи