Студениот бран донесе снег во Јужна Африка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Невообичаениот студен бран ги изненади жителите на Јужна Африка кога со себе донесе и неочекувани врнежи  од снег.

Во најголемата туристичка атракција Церес, околу 180 километри оддалечено од Кејп Таун, паднале околу 10 сантиметри снег.

Сликите за снегот брзо се проширија на социјалните медиуми, па набрзо потоа колони возила се упатија кон тоа место.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи