Шекеринска: Пред 30 години ни беа дадени мали шанси за успех, но со сите радости и таги успеавме да станеме членка на НАТО

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Ни беа дадени мали шанси, но успеавме да станеме членка на НАТО, објави денеска министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на својот официјален профил на Фејсбук.

„Пред 30 години ни беа дадени мали шанси за успех, денес со сите поминати радости и таги можеме да кажеме дека ова беа 30 години во кои успеавме да изградиме институции и да станеме членка на НАТО, напиша Шекеринска.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи