Бремената Авганистанка која синоќа пристигна во Македонија роди здраво машко бебе

Facebook
Twitter
Email
Print


Од Министерството за здравство информираат дека на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје се породи Авганистанката која вчера пристигна во Скопје, а беше во доцната 39-та недела од бременоста.

Таа родила здраво машко дете тешко 3 килограми и 200 грама.

Бебето и мајката се чувствуваат добро. На мајката и бил направен тест кој бил негативен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи