Делови од Крушево без вода поради дефект

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од утрово работиме на отстранување на дефект кој предизвика прекин на вода на дел од домаќинствата на улиците Тодор Проески, Томе Никле, Мише Ефтим, Коча Миленку и Манчу Матак, известуваат од ЈП „Комуна“.

Очекуват брзо разрешување на проблемот и рестарт на редовното водоснабдување, а воедно се заблагодаруваат на разбирањето и трпението.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи