Пациентка заразенa со ковид-19 избегала низ прозорец од гостиварската болница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Пациентка заразена со ковид-19 избегала преку прозорец од болницата во Гостивар, каде е хоспитализирана, но набргу потоа била вратена назад на одделението.

Случката за НоваТВ ја потврдиле од СВР Тетово од кадешто најавиле официјални информации за случајот во текот на денот.

Во Гостивар има повеќе од илјада активни случаи на ковид-19 во моментов.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи