Прилепчанец возел со фалсификувана возачка дозвола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

СВР Битола поднесе кривична пријава против О.Б.(34) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На 31.05.2021 на патниот правец Прилеп-Градско, пријавениот бил запрен од полициски службеници додека управувал товарно возило „застава ивеко“, при што приложил фалсификувана возачка дозвола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи