РК Прилеп го организира шестиот по ред турнир „Миле Нешкоски“


Во организација на РК Прилеп денес почнува шестиот по ред меморијален турнир „Миле Нешкоски“, на кој ќе земат учество 5 домашни и 1 странска екипа. Учесници од Македонија ќе бидат екипите на Прилеп, Струга, Тиквеш, Еурофарм Пелистер 2 и Голден Арт и српската Дубочица од Лесковац.

Преставници од екипите положија цвеќе и се поклонија на спомен плочата на Миле Нешкоски поставена пред „Универзалната сала“.

Во овие три ракометни дена ќе се одиграат девет натпревари, а финалето е предвидено в четврток навечер.

Група А: Прилеп, Струга, Тиквеш

Група Б: Еурофарм Пелистер 2, ГА КЛ7, Дубочица

Вторник:

16:00 часот, Свечено отворање на турнирот

18:00 часот, Прилеп – Струга

20:00 часот, Дубочица – ГА КЛ7

Среда:

10:00 часот, Струга – Тиквеш

12:00 часот, ГА КЛ7 – Еурофарм Пелистер 2

18:00 часот, Прилеп – Тиквеш

20:00 часот, Дубочица – Еурофарм Пелистер 2

Четврток

09:00 часот, натпревар за петто место

11:00 часот, натпревар за трето место

13:00 часот, финале

14:30 часот, свечено доделување на награди

Во подигнувањето на дигнитетот на меморијалниот ракометен турнир „Миле Нешкоски , арбитри на турнирот ќе бидат Славе Николов и Ѓорѓи Начевски, Димитар Митревски и Благојче Тодоровски, браќата Илиевски и прилепската судиска двојка Седлоски – Ангелески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи