53 казни за брзо возење на територија на СВР Битола и 18 други прекршоци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 30.08.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената, при што се преземени 53 мерки.

Од вкупниот број на возачи кои ја пречекориле максималната дозволена брзина во населено место се 27, додека 26 други возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место. Откриени се и 18 други прекршоци.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи