Измени во протоколот: Зголемен бројот на децата по групи во градинките

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Владата на вчерашната седница донесе одлука да дозволи да се зголеми бројот на деца во градинките.

„На денешната седница е дополнет и протоколот за бројот на децата по групи во градинките, со што се зголеми бројот на деца од 21 на 25 деца и тоа само во големите групи“, стои во соопштението од Владата.

Во соопштението се наведува дека ова важи само за големите групи, а не и за групите од 0 до 2 години.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи