Младенци три дена искачувале снежен врв на планина за да го кажат судбоносното „ДА“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Дали би се искачувале 3 дена на планина по снег за да се венчате?

Токму ова го направи пар во Боливија. Тие го кажаа нивното „да“ на врвот на планината Илимани од каде што погледот е воодушевувачки.

Младенците Џони Пачеко и Хејди Пако се спортисти и љубители на природата, како и љубители на планините. Затоа одлучиле да се венчаат на врвот на планината.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи