Сончево со умерена облачност

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, околу пладне и рано попладне претежно во северените делови облачноста ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Поварадарието повремено засилен ветер од северен и северозападен правец. УВ=6

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 11 °C до 27 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи