АМСМ: Нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Facebook
Twitter
Email
Print


На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат утрово од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи