Вечерва во 21 часот – The Dreamers – Игранка во ритамот на македонските 90-ти


Вечерва во 21 часот на летната сцена во домот за култура „Марко Цепенков“ концерт ќе одржат The Dreamers – Игранка во ритамот на македонските 90-ти.

3.09. (петок), 22:00, Летна сцена

The Hounds, концерт на авторска музика, претставување на вториот самостоен албум и многу изненадувања.

4.09. (сабота), 22:00, Летна сцена

Room 313, диџеј-сет на Митрик и Самарџиски

5.09. (недела), 20:00, плато пред Марко Цепенков

Zarina Prvasevdavasevda во придрижба на Андра Мирчевска, Филип Михајловски и Драган Теодосиев.

Музички перформанс којшто ќе ја (пре)раскаже традицијата.

5.09. (недела), 22:00, Летна сцена

Superhiks, концерт на Superhiks Banda Instrumentale.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи