ДИК: До вчера, вкупно 10 724 лица се провериле во избирачкиот список

Facebook
Twitter
Email
Print


Заклучно со вчерашниот ден вкупно 10 724 лица се провериле во Избирачкиот список, информираат од Државната изборна комисија (ДИК).

„Поднесени се вкупно 27 барања за запишување во Избирачкиот список, 23 барање за бришење на податоците од Избирачкиот список и 15 барања за измена на податоците во Избирачкиот список“, велат од ДИК.

До ДИК, на е-маил адресата upisis@sec.mk се поднесени вкупно 35 барања.

Од ДИК потсетуваат дека тече постапката за јавен увид во Избирачкиот список и истата ќе трае до 9 септември 2021 година.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи