МВР пронајде 381 насад со канабис – приведени 4 лица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во атарот на село Негорци полиција пронајде и заплени поголема количина на дрога. Станува збор за 381 насад со канабис сатива, при што приведени се 4 лица.

„При претрес на повеќе локации на наведеното место, полициски службеници пронашле и одзеле 381 насад од растението канабис сатива, а лицата биле затекнати на местото“, велат од МВР.

Станува збор за млади лица на возраст од 21 до 30 години, односно лишени од слобода се Ј.М. (30) од с. Негорци, С.В. (25) од Гевгелија, В.Л. (21) од Богданци и Х.М. (23) од Гевгелија. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи