Мицкоски: Се вакцинирав вчера поради катастрофално глупавите мерки

Facebook
Twitter
Email
Print


На прашањето дали е антиваксер лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изјава за ТВ Алфа кажа дека бил принуден да се вакцинира поради лимитираноста од мерките.

„Искрено, вчера отидов да се вакцинирам, но бидејќи сум лимитиран. Не можам пристојно да се движам низ државата заради оние мерки коишто се за мене лично катастрофално глупави. Отидов и бев принуден да се вакцинирам“, изјави Мицкоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи