Следува опаѓање на температурата во следните денови, денеска сончево со мала облачност и засилен ветер

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час) што ќе предизвика опаѓање на температурите. УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 12 °C до 25 °C.

Денеска ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час) што ќе предизвика опаѓање на температурите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи