Авторски концерт на The Hounds вечерва во 22 часот на летната сцена во „Марко Цепенков“


Вечерва со почеток во 22 часот на летната сцена во „Марко Цепенков“ , The Hounds ќе одржи концерт со авторска музика.  На концертот, освен The Hounds, ќе земат учество артисти кои со своето присуство со сигурност ќе ја изненадат публиката.

„Вечерва во 22 часот, на Летна сцена во Марко, ќе се случи најдобриот концерт оваа година во градов и The Hounds во нивниот полн сјај, обземени со нивната авторска музика и опкружени со нивните гости.

Концерт за којшто ќе се раскажува низ прилепската чаршија :).

Кој нема билет за влез, нека си резервира тука со порака во сандаче, или во Марко (2 кат, Театар “Чин 4 Сцена 5”).

Ќе има и на врата, но поради водената евиденција за присутни, малкуцка ќе се чека:).

Се гледаме вечер.

Слушајте македонска музика“, стои во соопштението од организаторите.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи