ВИДЕО – Дел од атмосферата на синоќешниот концерт на „The Dreamers“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Погледнете дел од прекрасната атмосфера на синоќешниот концерт на прилепската група „The Dreamers“  кој се одржа на на летната сцена во домот за култура „Марко Цепенков“. Забавата беше во рамки на фестивалот „Цело е кога се има 30“. Идејата била да се реатуелизираат песни кои како генерација ги слушавме во 90-те кога се создаваше самостојна и суверена Македонија.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи